Genel 10 AĞUSTOS 2010 / 11:06

Skype halka açılıyor

Bu girişimle şirketin sunduğu hizmetlerin ve abone sayısının artması bekleniyor.

Bu girişimle şirketin sunduğu hizmetlerin ve abone sayısının artması bekleniyor.


İnternette görüntülü arama ve anında mesajlaşma gibi iletişim hizmetleri sunan Lüksemburg merkezli şirket, halka açılma girişimi ile gelirlerini artırmak ve kullanıcı tabanını zenginleştirmek istediğini belirtiyor. Skype’ın kamuya teklif edilen hisselerinin değeri ve sayısı ise henüz açıklanmadı.

Bu girişimle ücretsiz kullanıcıları ve belli bir ücret ödeyen abone sayısını daha da zenginleştirmek isteyen şirket, yeni stratejisi ile pazarlama ve reklam gelirlerini artırmayı ve sunduğu hizmetleri genişletmeyi amaçlıyor.

Temmuz ayı itibariyle Sykpe ayda yaklaşık 124 milyon ücret ödemeyen kullanıcıya ve 8,1 milyon ücret ödeyen abone sayısına ulaşmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun