Genel 26 ŞUBAT 2010 / 09:41

Skype, artık HDTV'lerde kullanılabilecek

Böylece Samsung LED 7000 ve 8000 serisi televizyonlar üzerinden görüntülü ve sesli görüşmeler yapılabilecek.

Böylece Samsung LED 7000 ve 8000 serisi televizyonlar üzerinden görüntülü ve sesli görüşmeler yapılabilecek.


Samsung ve Skype, Samsung LED 7000 ve 8000 serisi televizyonların Skype yazılımı yüklü olarak piyasaya sunulacağını ve bu sayede kullanıcıların söz konusu televizyonlar üzerinden görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceğini açıkladı. Samsung'un 2010'un ilk yarısında, dünya çapında piyasaya sunacağı Skype yüklü televizyonlar, dün itibariyle Kore'de satılmaya başlandı.

Samsung LED 7000 ve 8000 serisi televizyonlar, Samsung'un ücretsiz çevrimiçi içeriğe erişim sağlayan Internet TV hizmetini de barındırıyor. Televizyonlarını internete bağlayan ve Samsung için üretilmiş olan FREETALK TV Kamerası'nı cihazlarına takan kullanıcılar, görüntülü ve sesli aramalar yapabilecekler. Sesli aramalarda, Skype'ın genişbant ses kalitesi sağlayan SILK adlı ses kodlayıcısı kullanılacak. FREETALK TV Kamerası ise, Skype'ın internet adresinden satışa sunulacak.

Kullanıcılar, televizyonlarının uzaktan kumandası aracılığıyla kendilerine ücretsiz Skype hesapları açabilecek, hesaplarına girebilecek ve televizyon ekranı üzerindeki basit bir Skype arayüzü sayesinde yazılımı kullanabilecekler. Skype kullanıcıları arasında sesli aramalar yapmak ücretsiz olduğu gibi, görüntülü aramalar da ücretsiz olacak.

"Her geçen gün daha çok Skype kullanıcısı özellikle görüntülü aramalar söz konusu olduğunda bilgisayarlarından uzak olmak istiyor." diyen Skype İşitsel ve Görsel Bölümü Genel Müdürü Jonathan Christensen, "Samsung sayesinde, evlerinin rahat ortamında görüntülü ve sesli aramalar yapmak isteyen Skype kullanıcıları, şimdi bir seçeneğe daha sahip. Bir araya gelip kanepelerine kurulan, sadece televizyonlarını açarak uzaktaki sevdiklerini görebilen ve onlarla konuşabilen ailelerin mutluluğunu düşünün. Skype'ın asıl amacı, bu tür anlamlı iletişimler kurmayı teşvik etmektir" dedi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun