Genel 01 HAZİRAN 2010 / 10:09

Skype, 3G uyumlu iPhone uygulamasını duyurdu

Apple'ın online uygulama dükkanı App Store üzerinden yüklenebilen güncel sürüm, yepyeni özelliklerle geliyor.

Apple'ın online uygulama dükkanı App Store üzerinden yüklenebilen güncel sürüm, yepyeni özelliklerle geliyor.


Skype dün yaptığı açıklamada, Skype iPhone uygulamasının yeni sürümünü duyurdu. Apple'ın online uygulama dükkanı Apple App Store üzerinden yüklenebilecek güncel sürüm, iPhone kullanıcılarına 3G veri bağlantıları üzerinden Skype'tan Skype'a ve dünyanın her yerindeki mobil ve sabit hatlarla görüşme yapma imkanı sunuyor.

Yeni sürümle ilgili fiyat detayları, ilerleyen aylarda Skype'ın müşterilerine katma değer sunma taahhüdü çerçevesinde ilan edilecek. WiFi üzerinden gerçekleştirilecek Skype'tan Skype'a görüşmeler ise ücretsiz olmaya devam edecek.

Skype'ın yeni iPhone uygulamasının içerdiği yeni ek özellikler ise iPhone 3GS veya 2. kuşak iPod touch ve daha ileri sürümleri üzerinden Skype'tan Skype'a aramalarda geniş bant ses imkânı sunuyor. Arama için geliştirilmiş arama kalitesi göstergesi ve geliştirilmiş program başlama hızı da sürümün diğer özellikler arasında yer alıyor.

Yeni sürüm, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod touch ve iPad ile uyumlu. Skype için ise iPhone OS 3.0 ve üzeri sürümlerin gerekli olduğunu hatırlatalım.

iPhone için Skype uygulaması www.skype.com/go/iphone adresinden ya da iPhone ve iPod touch üzerindeki App Store'dan ücretsiz olarak yüklenebiliyor.