Genel 22 NİSAN 2011 / 08:30

Siz nereye TV’niz oraya

Sharp televizyona yenilikçi bir bakış açısı kazandırdı. Taşınabilir TV bundan sonra böyle…Taşınabilir televizyon deyince aklınıza piknik tüpü boyutunda bir CRT veya avuç içi kadar bir cep telefonu gelmesin. Sharp’ın 20 inçlik LCD TV’si, kulbu ve kablosuz bağlantısıyla gayet taşınabilir.

Freestyle Aquos adı verilen televizyonun üzerindeki kablosuz bağlantı, ürünle beraber gelen kablosuz tuner ile eşleşerek size anten derdi olmayan bir özgürlük sunuyor. Örneğin Kablo TV yayınınızı bu tuner’e bağlıyorsunuz, TV’nizi de istediğiniz yerde kullanıyorsunuz.

Üzerinde cihazı ayakta tutabilecek veya duvara asabilecek düzeneklerle gelen 20 inç ekran büyüklüğüne sahip Freestyle Aquos aynı zamanda DLNA desteğine de sahip. Bu sayede uyumlu cihazlar ile iletişim kurup film, müzik gibi içerikleri ekrana getirebilirsiniz.

Japonya’da Haziran ayı içerisinde 1.220 dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak ürünün Avrupa ve ABD satışlarıyla ilgili henüz bir bilgi yok. Ürünün detayları için aşağıdaki listeye, tanıtımı için bu videoya göz atabilirsiniz.

Özellikler
Ekran: 20 inç LCD
Çözünürlük: 1366 × 768 piksel
Kontrast: 400,000:1
Kablosuz: IEEE 802.11a/n
Özellikler: DLNA desteği, web bağlantısı
Bağlantılar: HDMI, USB
Pi: 2 saat çalışma süresi
Boyutlar: 486 × 33 × 295 mm
Ağırlık: 3.3kg