Genel 08 EKİM 2008 / 15:10

Siz ısınmaya çalışırken elektrik faturanız alev alev yanmasın

1500 vatta çalışıp cebinizi yakan portatif elektrikli ısıtıcıları, kömürü, gazı unutun. Çevre dostu eko–ısıtıcılar geliyor.

1500 vatta çalışıp cebinizi yakan portatif elektrikli ısıtıcıları, kömürü, gazı unutun. Çevre dostu eko–ısıtıcılar geliyor.


Konu ne olursa olsun, yeni ürünler tüketicinin karşısına ağırlıklı olarak iki ortak özellikle çıkıyor: Sağladığı enerji tasarrufu ve taşıdığı estetik özellikler... Sadece 400 vatla çalışan eko-ısıtıcı, tercihe bağlı olarak istediğiniz renkte olabiliyor. Dekorasyona uygun olarak istenen renge boyanabilen ısıtıcı, duvara monte ediliyor. Üreticiler, en etkili sonucu almak için ürünün yerden (6-8 inç) 15-20 cm yükseğe monte edilmesini öneriyor.


Her bir eko-ısıtıcı 12 metre karelik alanı ısıtabiliyor. Eko-ısıtıcının fan gibi hareketli bölümleri yok. Isınan havanın sirkulasyonu için konveksiyon ısıtıcı kullanıyor. Isının yüzde 90’ı panelin arkasından geliyor. Özel bir fiber takviyeli çimentodan yapılan panelin içi, ısıtıcı bir parçayla kaplı. Panel ve duvar arasındaki ısı yayımı bu parça sayesinde gerçekleşiyor.  


Cihazın bağlantısı elektrikçi tarafından sağlanıyor ya da 180 santim uzunluğunda bir güç kablosunun fişe takılması ile çalışıyor. Portatif  termostata da bağlanabiliyor. Amerikada'ki eko-ısıtıcı kullanıcıları, ünitenin saat başı 3.5 sente mal olduğunu söylüyor. Amerika'nın 2007 elektrik oranları ise, kilovat saat başına 8.75 sent idi. Eko-ısıtıcının satış fiyatı 150 dolar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun