Genel 08 HAZİRAN 2009 / 13:33

Sırt ağrısını azaltan süpürge

Philips Marathon ErgoFit elektrik süpürgesi, patentli PostureProtect sapı ile süpürme esnasında dik durmanızı sağlayarak sırt ağrısı çekmenizi önlüyor.

Philips Marathon ErgoFit elektrik süpürgesi, patentli PostureProtect sapı ile süpürme esnasında dik durmanızı sağlayarak sırt ağrısı çekmenizi önlüyor.


Philips, temizlik sırasında oluşan sırt ağrılarını önlemek için Hollanda'da bulunan Delft Teknoloji Üniversitesi ergonomi uzmanlarıyla yaptığı işbirliği sonucu patentli PostureProtect sapı geliştirdi. PostureProtect saptaki ikinci tutma yeri, dik durmanızı sağlarken süpürgenin borusunu tutmak için öne doğru eğilmenizi de engelliyor. Döner esnek hortum bağlantısıyla eşyaların etrafında hareket etme sorununu ortadan kaldırıyor. PostureProtect sapta yer alan LCD ekranlı kontrol düğmeleri ile eğilmeden parmak ucuyla uzaktan kullanım kolaylığı sunuyor.Philips Marathon ErgoFit, 375W emiş gücü ve 2000W motor gücüne sahip. Philips ErgoFit elektrik süpürgesinin Uluslararası Ergonomi Derneği, Alman Sağlık Kuruluşu AGR, Avrupa Alerji Araştıma Merkezi (ECARF) ve Delft Teknoloji Üniversitesi tarafından onayı bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun