Genel 08 ARALIK 2009 / 11:27

Şirketlere sosyal paylaşım ağları geliyor

Salesforce Chatter sayesinde şirketler artık kendi sosyal paylaşım ağlarını oluşturarak, şirket içindeki bütün bilgileri gerçek zamanlı olarak paylaşabilecekler.

Salesforce Chatter sayesinde şirketler artık kendi sosyal paylaşım ağlarını oluşturarak, şirket içindeki bütün bilgileri gerçek zamanlı olarak paylaşabilecekler.


Dünyada web tabanlı yazılımlar alanında teknoloji ve pazar lideri olan Salesforce.com'un Chatter platformu sayesinde artık şirketler de aynen diğer sosyal paylaşım siteleri gibi kendi özel paylaşım ağlarını oluşturarak çalışanlarının en güncel bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilmelerini sağlıyor.

Salesforce.com'un Türkiye'deki tek yetkili ve sertifikalı iş ortağı olan Inspark Akıllı İş Çözümleri Genel Müdürü Serdar Susuz, Chatter platformunun iş dünyasında ve çalışma alışkanlıklarında yepyeni bir dönem başlatacağını belirterek şunları söyledi: "Bugün kullanmakta olduğumuz e-posta, anında mesajlaşma gibi çok çeşitli elektronik iletişim araçlarına rağmen sosyal paylaşım platformları inanılmaz bir hızla yaygınlaşıyor. Bunun en büyük nedeni, çok miktarda bilginin çok hızlı bir şekilde ve çok kişi tarafından gerçek zamanlı olarak paylaşılabiliyor olması. İşte Salesforce Chatter ile işletmeler sosyal paylaşım ağlarının tüm bu özelliklerini kendi şirketleri ve çalışanları için de kullanabilme imkânına kavuşuyor. Chatter, şirket içindeki işbirliğini inanılmaz ölçüde arttırıyor. Çalışanlar tıpkı diğer paylaşım sitelerinde olduğu gibi kendi profillerini oluşturabiliyor, çalışma grupları yaratabiliyor, anlık durum bilgilerini güncelleyebiliyorlar. Bu sayede hem çalışanlar birbirleri ile sürekli bağlantıda kalabiliyor hem de ihtiyaç duydukları kişi ya da bilgiye anında ulaşabiliyorlar."

Günümüzün "sürekli bağlantıda olma" ihtiyacına uygun olarak mobil iletişim cihazları ile de kullanılabilen Chatter, Salesforce'un tüm platformlarında olduğu gibi hiçbir ek yazılım ya da donanım yatırımı yapmadan tamamen internet üzerinden kullanılabiliyor. Salesforce Chatter'ın 2010 yılında kullanıma sunulması planlanıyor.

http://www.salesforce.com/chatter

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun