Genel 27 EYLÜL 2010 / 10:43

Şirketler yazın en çok Almanya’yla konuştu

Millenicom sonuçlarına göre Türk şirketleri en çok Almanya, Rusya ve ABD ile konuşuyor.

Millenicom sonuçlarına göre Türk şirketleri en çok Almanya, Rusya ve ABD ile konuşuyor.


Küresel ekonomik kriz sonrasında Türk şirketlerinin özellikle Avrupa ülkeleriyle yaptıkları ticaret artış gösteriyor ve Millenicom sonuçlarına göre başta Almanya olmak üzere çeşitli ülkelerle aramızdaki telefon trafiği de yoğunlaşıyor.

Geçtiğimiz yaz aylarında Millenicom Sabit Telefon Hizmeti’ni kullanan şirketler en çok Almanya’yla görüşürken, Avrupa ülkeleri arasında özellikle Rusya ile artan görüşme trafiği dikkat çekiyor.

Almanya aramaları, şirketlerin yurtdışı görüşmelerinin yüzde 10’unu oluşturuyor. Millenicom kurumsal abonelerinin Rusya ile yaptıkları görüşmeler yılın üçüncü çeyreğinde, yüzde 14 seviyesinde artış göstermiş bulunuyor ve bu da iki ülke arasındaki ticari hareketliliği akla getiriyor.

Millenicom Sabit Telefon hizmetini kullanarak yurtdışını arayan şirketlerin Almanya ve Rusya’nın ardından en çok aradıkları ülke ise ABD. Türk şirketlerinin Afrika kıtasındaki ülkeler arasında Libya ve Mısır, Asya kıtasında ise İran ve Kazakistan ile giderek artan bir görüşme yoğunluğuna sahip oldukları görülüyor.

Ülkemizde 60 binin üzerinde şirketin yararlandığı Millenicom Sabit Telefon Hizmeti'nin, şehiriçi, şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonu aramalarında yüzde 50’lere varan oranda tasarruf sağladığı iddia ediliyor. Ayrıca Millenicom aboneleri kendi aralarında konuşurken ekstra indirim olanağından da yararlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun