Genel 09 AĞUSTOS 2011 / 11:49

Sınır Ötesi Bilişim Projeleri Ödüllendirilecek

Sınır Ötesi Bilişim Projeleri Ödüllendirilecek

Avrasya Bölgesi’ndeki 22 ülkede bulunan bilişim şirketlerinin kendi ülke sınırları dışında gerçekleştirdikleri başarılı projeler, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11’de ödüllendirilecek.Bu yıl Avrasya bölgesindeki iş birliklerinin artmasını teşvik edecek şekilde tasarlanan ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi '11, 3 – 5 Ekim 2011 tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. ICT Summit Eurasia Ödülleri ’11, Avrasya Bölgesi’nde yeni iş birliklerine zemin hazırlayacak ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi '11’in açılış günü olan 3 Ekim 2011’de düzenlenecek özel bir törenle sahiplerini bulacak. Türkiye’nin yanı sıra, Avrasya Bölgesi’ndeki 22 ülkede yer alan tüm bilişim şirketlerinin başvurularına açık olan ICT Summit Eurasia Ödülleri ’11, bilişim şirketlerinin kendi ülkeleri dışındaki en az bir ülkede hayata geçirdiği başarılı projelere verilecek.

Ödüllere başvuru koşullarının başında, başvuran şirketin kendi ülkesi dışındaki bir ya da birkaç ülkede tasarım, tedarik, uygulama, yönetim ve işletim süreçlerini gerçekleştirdiği bilişim projesinin 2011 yılında tamamlanmış olması ve halen kullanımda bulunması geliyor. Projenin bir ortaklık ya da konsorsiyum tarafından gerçekleştirilmesi durumunda ise, başvuru sahibinin bu oluşumun lideri olması koşulu aranıyor.

Projeler hedeflenen ve gerçekleşen tamamlanma süreleri, coğrafi kapsama alanları, kullanılan teknoloji ve ürünler, ar-ge ve özel uyarlamalar, özgünlük gibi kıstaslara göre değerlendirilecek.

İki kategoride toplam altı ödül ve “Jüri Özel Ödülü” sahiplerini bekliyor

ICT Summit Eurasia Ödülleri ’11’e başvuran projeler, “Büyük Ölçekli Şirket” ve “Küçük ve Orta Ölçekli Şirket” olmak üzere iki kategoride değerlendirilecek. Büyük Ölçekli Şirket kategorisinde, 2010 yılı resmi ciroları 100 milyon dolar ve üzerinde olan bilişim şirketlerinin projeleri yarışırken; cirosu bu rakamın altında olan bilişim şirketleri “Küçük ve Orta Ölçekli Şirket” kategorisinde yarışmaya katılabilecek. Her iki kategoride ilk üçe seçilen projeler ödüllendirilecek. Ayrıca bir projeye de “Jüri Özel Ödülü” verilecek.

Ödüller için son başvuru tarihi 8 Eylül 2011. Ödüller’e başvuru için gerekli dokümanlar www.bilisimzirvesi.com.tr ve www.ictsummiteurasia.com adreslerinden edinilebiliyor.

“ICT Summit Eurasia Ödülleri ’11” hangi ülkelerden başvuru alıyor?

• ICT Summit Eurasia Ödülleri 11’e başvurabilecek ülkeler şöyle sıralanıyor: Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Dubai (BAE), Gürcistan, Irak, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Mısır, Makedonya, Moldova, Özbekistan, Romanya, Suriye, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan.

Ödüle layık görülen proje sahiplerine tanıtım olanakları da sağlanacak

• Ödüle layık görülen proje sahiplerine etkinliğin Çözüm Gösterileri alanında tanıtım yapabilmesi, üç çalışanının dinleyici olarak Zirve’ye katılabilmesi, yurtdışından katılan şirketlerin bir temsilcisinin Zirve boyunca konaklaması ve bölgede toplam 11 ülkede dağıtımı yapılan ICT News Eurasia yayınında tanıtım gibi olanaklar tanınacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun