Genel 24 OCAK 2011 / 13:18

Singapur’da lise öğrencilerine iPad dağıtılmaya başlandı

Singapur’da lise öğrencilerine iPad dağıtılıyor

Varlıklı ailelerin çocuklarına yönelik hizmet veren liseler öğrencilere iPad dağıtmaya başladı. Artık öğrenciler ağır basılı kitapları taşımak zorunda kalmıyor, notları doğrudan tablet bilgisayar üzerinde tutabiliyor.Nanyang kız lisesi proje için yaklaşık 100 bin dolar harcadı. Okuldaki 140 öğrenci ve 10 öğretmen için tedarik edilen 150 iPad ile pilot uygulamaya başlandı. Kullanıcılar internete bağlanarak istedikleri anda kitap ve ders içeriğine ulaşabiliyor.

[caption id="attachment_16773" align="alignnone" width="455" caption="Singapur'da yaşları 12 ile 14 arasında değişen öğrenciler iPad'e çabucak uyum sağladı."][/caption]Uygulamayı kullanan 14 yaşındaki öğrencilerden Chloe Chen, iPad önlerindeyken her şeyin çok daha rahat olduğunu belirtirken, “Öğretmenler sadece gideceğimiz web sitesini söylüyor ve hemen giderek işimizi görebiliyoruz” dedi.Öğrenciler iPad’e öğretmenlerden daha çabuk uyum sağlıyorNanyang Kız Lisesi dekanı Seah Hui Yong, getirdikleri uygulamayla öğrencilere daha fazla özgürlük vererek sadece öğretmen üzerinden yürüyen eski tip dersleri değiştirmek istediklerini ifade etti. iPad’in zamanla yerini daha iyi cihazlara da bırakabileceğini belirten Yong, öğrencilerin öğretmenlere göre daha uzun sürede tablet bilgisayarlara alışmasınınsa çok ilginç bir detay olduğu vurguladı.Uzmanlara göre, öğrencilerin cihaza gereğinden fazla bağlanması, zararlı içerikleri tercih etmeleri gibi bazı endişe verici gelişmeler ortaya çıkabilir.Singapur’daki diğer iki lise daha tablet bilgisayar kullanımına geçerken uygulamanın giderek yaygınlaşması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun