Genel 07 AĞUSTOS 2012 / 10:47

Sınav sonuçları cebe geliyor

Telefon operatörleri, abonelerinin çocuklarının tercih bilgileri, yerleştirme sonuçları, kazanılan okuldaki kayıt durumu gibi pek çok önemli bilgiyi cepten takip edebilecekleri “MEB OGES Mobil Bilgi Servisi”ni hayata geçirdiler. Milli Eğitim Bakanlığı'yla işbirliğine giden operatörler, öğrenci ve velilerin OGES sonuçlarını cep telefonlarına gelen kısa mesajlarla takip edebilmeleri sağlayan servisi hayata geçirdiler. Servise 1 lira karşılığında kayıt olan veliler, girilen sınavla ilgili tercih süresi bilgisi, ek tercih süresi bilgilendirme, yapılan tercih başvurusunun okul müdürlüğünce onaylandığına dair bilgilendirme, yerleştirme sonuçları, yedek sırası geldiğinde uyarı mesajı, kazanılan okuldaki kayıt durumu bilgilerine kısa mesaj yoluyla ulaşabilme imkanına erişecekler.

Bunun yanı sıra OGES Seviye Belirleme Sınavı yerleştirme sonuçlarını da kısa mesajla takip etmek için ister internet üzerinden ister cep telefonlarından OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKN’sini yazıp 8383’e göndererek servise kayıt yaptırabilecek olan veliler, öğrenci hakkında oluşan her yeni durum otomatik olarak kısa mesaj alacaklar.

İnternet üzerinde kayıt için oges.meb.gov.tr ya da e-okul.meb.gov.tr adreslerinden kaydettikten sonra size gönderilecek bilgilendirme mesajını onaylanarak sisteme kayıt yapılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun