Genel 09 EKİM 2009 / 15:11

Simulasyonlu eğitime özel yazılımlar fuarda

Avioning System Trainer, helikopterlerdeki avioning sistemlerin eğitimle birlikte kısmı simülasyonları yapılarak eğitimin pekiştirilmesini sağlıyor.

Avioning System Trainer, helikopterlerdeki avioning sistemlerin eğitimle birlikte kısmı simülasyonları yapılarak eğitimin pekiştirilmesini sağlıyor.


Savunma sektörüne yönelik olarak simulasyonlu eğitimler konusunda faaliyet gösteren Bites, Avioning Ssytem Trainer isimli helikopterlerde kullanılan yeni eğitim sistemi yazılımını CeBIT Bilişim Eurasia 2009’da tanıtıyor.

Havelsan ve Aselsan’ın alt yüklenicisi olarak 2005 yılından beri faaliyet gösterdiklerini belirten Bites Genel Müdürü Uğur Coşkun, ürünleri ve fuarla ilgili olarak şöyle konuştu: "Burada tanıttığımız Avioning System Trainer, helikopterlerdeki avioning sistemlerin eğitimle birlikte kısmı simülasyonları yapılarak eğitimin pekiştirilmesini sağlıyor. Öğretmen, avioning simülasyonda verilerin bir kontrol panel yardımı ile girişini yaptıktan sonra öğrencinin bu veriler üzerinde uygulama yapması ile gerçek durumların öğrenci ile karşılaşması sağlanarak eğitimin daha etkin yapılması sağlanmış oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da mesleki eğitim programını da yapıyoruz. Burada da çeşitli sistemler için bilgisayar tabanlı eğitim sistemleri yapabilir olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Bununla birlikte kendi yaptığımız bir iş süreç yönetim yazılımımız da var. Simulatör merkezinin stok kontrol, bakım yönetim sistemi, eğitim öğretim ve bilgi sistemini yazdık. Bu kapsamda helikopterlerin tüm kontrolleri de buradan sağlanıyor. Yazdığımız ve uyguladığımız pek çok program, şu anda kara kuvvetleri ve deniz kuvvetlerinde envanter içerisine girmiş durumda. Bu yazdığımız yazılımların sivil sektörde uygulama paydaşları ve uygulama alanları ile karşılaşbilmek için buradayız."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun