Genel 13 EKİM 2008 / 15:40

Simülasyon yazılımları seminerde mercek altına alındı

“Simülasyon Sayesinde Optimizasyon ve Sağlamlık Tasarımı” konulu seminerde, Moldflow simülasyon yazılımları ile ürünlerin yaşam döngüsü boyunca gelişiminin izlenebilmesi üzerine önemli bilgiler sunuldu.

“Simülasyon Sayesinde Optimizasyon ve Sağlamlık Tasarımı” konulu seminerde, Moldflow simülasyon yazılımları ile ürünlerin yaşam döngüsü boyunca gelişiminin izlenebilmesi üzerine önemli bilgiler sunuldu.


“Simülasyon Sayesinde Optimizasyon ve Sağlamlık Tasarımı” semineri, plastik enjeksiyon simülasyonu markalarından Moldflow ile Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ortaklığında 10 Ekim Cuma günü, TOSB Genel Merkez Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminerde Moldflow’un üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Moldflow Türkiye temsilcisi Boğaziçi Yazılım Genel Müdürü Özgür Şenel ve Karel Kalıp A.Ş. Genel Müdürü Refik Diri konuşmacı olarak yer aldı.Moldflow Bölgesel Yöneticisi Paolo Morandi’nin yaptığı açılış konuşmasının ardından söz alan Boğaziçi Yazılım Genel Müdürü Özgür Şenel, sundukları diğer çözümler arasında Moldflow’un yeri ile ilgili görüşlerini bildirdi. Şenel konuşmasında “Dünya çapında yazılım firmalarının Türkiye temsilcisi olarak bugüne kadar 1.000’den fazla firmaya çözüm sunan Boğaziçi Yazılım, 1 Temmuz 2008 tarihinden itibaren ürün portföyüne simülasyon çözümleri ile üretim sektörüne destek veren Moldflow’u da eklemiştir” dedi. Takı üretiminden otomotive kadar çok çeşitli sektörlerden tasarımcı ve üreticilerin katıldığı seminerde sayısal prototiplendirme, plastik parça tasarım optimizasyonu, parça üretiminde farklı çözümler, geliştirilmiş simülasyon teknolojisi ile dayanıklılık ve sanayileşme sürecinde kişisel sorumluluklar konularında geniş bilgiler sunuldu. Seminer gündeminde ayrıca hızla gelişen teknoloji ve değişen pazar trendleri nedeniyle üretici ve tasarımcının zaman ve sermayesini doğru kullanabilmesinin gerekliliği de yer aldı.


Moldflow yetkilileri, zaman ve para kaybının önüne geçme, tasarım ve üretim süreçlerini tüm detaylarıyla inceleyebilme ve pazara sunulan ürünün yaşam döngüsü boyunca yaşayacağı evreleri takip etme imkanları sunan Moldflow ürünlerinin bu gerekliliği yerine getirecek çözümler olarak öne çıkmakta olduğunu belirttiler. Herhangi bir ürünün renginin bile performansına etki edeceğini vurgulayan yetkililer Moldflow çözümleri ile zaman ve paradan tasarruf ederek mükemmel sonuca varılabileceğini ifade ettiler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun