Genel 23 AĞUSTOS 2010 / 12:33

Şimdi de 50 dolarlık tablet çıktı

Nasıl üretilecek, ne kadar işe yarayacak derken ucuz tabletlere bir yenisi eklendi.

Nasıl üretilecek, ne kadar işe yarayacak derken ucuz tabletlere bir yenisi eklendi.


Yaklaşık bir ay önce Hindistan'dan 35 dolara mal edilen tablet bilgisayarla ilgili haberler yayılmıştı. Bazıları bu fiyata bir bilgisayar üretilemeyeceğini düşünürken, başka bir kesim de bu tabletlerin kullan-at olarak kullanılabileceğini dile getirmişti. Ayrıca 35 dolara mal edilebilen tabletin doğrudan Hindistan Hükümeti tarafından açıklanması da girişimin siyasi bir oyun olabileceğini fikrini doğurmuştu.

Hindistan'ın Bangalore bölgesindeki Allgo Embedded Systems kendi prototip tabletini ürettiğini duyurdu. Şirkete göre tabletin tahmini satış fiyatı 50 dolar civarında olabilecek.

Stamp ismi verilen tabletin 7 inç dokunmatik ekranı bulunuyor. Tablet Android ya da Linux işletim sistemiyle çalışıyor. Allgo'nun kurucularından Srinivasan, "Geliştirilen prototip 35 dolara mâl edilebiliyor. Şu anda üreticilerle görüşme aşamasındayız" dedi.

Tabletten eğer 100 bin üretilirse 45 dolara, bir milyon üretilirse 40 dolara satışa sunulması planlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun