Genel 04 MART 2009 / 15:36

Siemens, sürdürülebilirlik stratejilerinde yol gösteriyor

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, klasik çevreci BT kavramının ötesinde nasıl katkı yaptığını gösteriyor.

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, klasik çevreci BT kavramının ötesinde nasıl katkı yaptığını gösteriyor.


 


Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri CeBIT Fuarı’nda, çevresel sürdürülebilirlik ile ekonomik başarının bir arada olamayacağı yönündeki genel kanıyı ortadan kaldıracak yöntemleri sergiliyor.


İki aşamalı bir model kullanan Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, su ve enerji gibi giderek azalan doğal kaynakları koruyarak uzun vadeli ekonomik başarının sağlanması yönünde çözümler sunuyor. Söz konusu modelin birinci aşamasında, müşterinin mevcut durumu analiz ediliyor ve iyileştirme faaliyetlerine odaklanılıyor. Birinci aşamanın sonuçlarına dayalı ikinci aşama sırasında ise müşterinin mali ve ekolojik sürdürülebilirliğini geliştiren ve şirketin özel şartlarını hesaba katan bir plan belirleniyor.


Müşteri daha sonra Siemens’in sunduğu portföyden kendisine uygun çözümü seçiyor. Örneğin; şirket veri merkezini sürekli olarak çevreci operasyona dönüştürmeyi planlıyorsa, Siemens Dönüşüm Veri Merkezi yaklaşımı benimseniyor. Siemens kendi merkezinde de konsolidasyon ve sanallaştırma gibi kavramları uygulayarak ve atık ısıdan faydalanma, yer altı suyu ile soğutma gibi yöntemleri kullanarak enerji tüketimini yüzde 30’dan fazla azaltmış bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun