Genel 07 EKİM 2010 / 15:53

Siemens sürdürülebilir şehirlerin kurallarını CeBIT’de anlatıyor

Siemens, beşinci salon B22 numaralı standında sürdürülebilir şehirlere dair vizyonunu paylaşıyor.

Siemens, beşinci salon B22 numaralı standında sürdürülebilir şehirlere dair vizyonunu paylaşıyor.


Siemens, bu yıl CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na “Sürdürülebilir Şehirler” temasıyla katılıyor. Şehirler coğrafi olarak dünyanın yüzde 1’ini kapsasa da üretilen enerjinin yüzde 75’ini tüketiyor ve karbondioksit salınımının yüzde 80’ini gerçekleştiriyor. 2007 yılında dünya tarihinde ilk kez nüfusun yarısı şehirlerde toplanmış oldu. Bu oranın 2030 yılında yüzde 60 ve 2050 yılında yüzde 70 olacağı hesaplanıyor.

Siemens de bu gelişmeler ışığında oluşturduğu “Sürdürülebilir Şehirler” konsepti içinde yer alan çözümlerini fuarda tanıtıyor. Şehir hayatında önemli yer tutan enerji, sağlık, ulaşım, trafik, su, aydınlatma, akıllı binalar, bilişim, güvenlik konuları Siemens'in bu kavram çerçevesinde tanıtacağı çözüm başlıklarını oluşturuyor.

Beşinci salon B22 no’lu Siemens standında çözümler hakkında bilgi alınabilirken, 7 Ekim Perşembe günü Karadeniz Salonu’unda yapılacak üç sunumla da bu alandaki son gelişmeler ziyaretçilere aktarılacak. Saat 14:00’te “Kent Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar” başlıklı bölümle başlayacak olan seminer, saat 15:00’te “Sürdürülebilir Şehirler” ve 16:00’da başlayacak “Sürdürülebilir Şehirler İçin Akıllı Şebekeler” başlıklı bölümle sonlanacak.