Genel 11 HAZİRAN 2009 / 12:54

Siemens ITECOncerto’da iş ortaklarına yeni enstrümanlar

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, geçtiğimiz yıl başlattığı IT ECOncerto toplantısının ikincisini Kartal kampüsünde gerçekleştirerek iş ortaklarına sunduğu yeni fırsatları anlattı.

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, geçtiğimiz yıl başlattığı IT ECOncerto toplantısının ikincisini Kartal kampüsünde gerçekleştirerek iş ortaklarına sunduğu yeni fırsatları anlattı.


Toplantıya Siemens'in mevcut iş ortaklarının yanı sıra, pek çok teknoloji ve bilişim şirketinin yöneticileri katıldı.Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Ali Rıza Ersoy, toplantıda yaptığı konuşmada "Katma değeri iş ortaklarımızla birlikte üretmek bu nedenle de teknoloji üreten iş ortaklarımızın, teknolojilerine yatırım yaparak Türkiye'ye uyarlamak ve danışmanlığını yapmak istiyoruz. Kendi katma değerini üreten yerel iş ortaklarımızın çözümleriyle, portföyümüzü birleştirerek müşterilerimize bütünleşmiş çözümler sunmayı amaçlıyoruz" dedi. Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ITECOncerto'da iş ortaklarına sunduğu yeni fırsatların tanıtımını yaptı. TÜBİTAK, AB ve Dünya Bankası fonları benzeri yeni bir fonu iş ortaklarına sunmaya hazırlanan Siemens, bu kapsamda 50 kadar yeni projeyi desteklemek üzere yaklaşık 50 milyon avroluk bir kaynak sağlıyor. Siemens merkezi tarafından yönetilen ‘Portföyü Geliştirme ve Zenginleştirme Fonu'nun iş ortakları ile birlikte kullanımı artık Siemens Türkiye tarafından teşvik ediliyor.


Siemens'in iş ortaklarına sunduğu fırsatların arasında bir de Demo Center yer alıyor. Ağustos ayında açılacak olan Demo Center'daki alt yapı ve hizmetlerden tüm iş ortakları faydalanabilecek. Merkezde iş ortakları sektörlerin iş ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği çözümleri tanıtabilecek. ITEConcerto toplantısı ‘Değer Katan İş Ortağı 2009' ödül töreniyle son buldu. Siemens'in ödüllendirdiği iş ortakları arasında DDI, Fujitsu, İdea Bilişim, IFAS, Neovas, Oracle, Telcoset, Unicom, Vizyonex yer aldı.