Genel 08 NİSAN 2010 / 08:47

Siemens Belçika'da Hibrid Bulut Veri Merkezi'ni açtı

Siemens, dış kaynak kullanımında son teknoloji sağlayan Hibrid Bulut Veri Merkezi'ni Belçika'da hizmete soktu.

Siemens, dış kaynak kullanımında son teknoloji sağlayan Hibrid Bulut Veri Merkezi'ni Belçika'da hizmete soktu.


Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde Brüksel yakınındaki Huizingen'de açılan Hibrid Bulut, bünyesinde özel ve kamusal bulut altyapılarının tüm avantajlarını birleştiriyor.

Yeni veri merkezinin hibrid yaklaşımı, işletmelerin verilerini ve hizmetlerini özel bulutlar olarak yönetmelerine imkan veriyor. Öte yandan, maliyet etkin bilgi işleme ve saklama kapasitelerini diğer kullanıcılarla beraber ortak bir alanda paylaşımlı veya kamusal bulut hizmetleri olarak kullanma imkanı sağlıyor. Esnek BT kaynakları sağlamanın yanı sıra, yeni 'Hibrid Bulut' ayrıca felaket kurtarma hizmetleri için kapsamlı kullanılabilirlik ve yedekleme çözümleri getiriyor. En son BT teknolojisiyle hizmet gören merkezin bir diğer artısı ise yüksek enerji verimliliği.

Veri merkezi geleneksel dış kaynak kullanımı faaliyetleri için hizmet sunmanın yanı sıra hibrid bulut altyapıların sağlanması için de kullanılacak. Bulut, sunucular, sistemler ve şebekeler gibi bileşenlerin tamamını biraraya getirerek altyapı hizmeti olarak sunuyor. Ayrıca tek bir arıza noktası bulunmamakla birlikte, tüm bakım faaliyetleri sunulan hizmetlerin hiçbirinde herhangi bir kesinti olmadan gerçekleştirilebiliyor.

Her biri farklı parametrelere sahip paylaşımlı belleğin dört farklı sınıfı kullanıcıların verilerini gereksinimleriyle ilgili olarak maliyet etkin bir tarzda kullanmalarına imkan veriyor. Ana belleğin arkasında, müşterilerin tamir ve kurtarma talepleri için optimum desteği sağlayan dört farklı yedekleme katmanı bulunuyor. Buna ek olarak ticari ihtiyaçlara bağlı olarak ikincil, üçüncül ve yedekleme belleği de var.

Saklama katmanına ek olarak, veri merkezinin ICT altyapısı işletim modları için esnek bir aralık sağlıyor. Müşteri Windows tabanlı, Unix tabanlı ve Linux tabanlı sistemleri destekleyen tamamen sanal özel ve paylaşımlı bilgi işleme kapasitesi arasında seçim yapabiliyor.

Sürdürülebilirlik, yeni veri merkezinin temel özelliklerinden birini oluşturuyor. Akıllı soğutma sistemi klasik soğutmayı dış hava soğutmasıyla dinamik bir şekilde zenginleştiriyor ve düşük enerji tüketimi sağlıyor. Böylece yılın büyük bir kısmı için veri merkezi kompresörler veya enerji tüketen soğutma cihazları olmadan çalışabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun