Genel 02 MART 2010 / 08:15

Shuttle masaüstü PC eskisinden de az yer kaplıyor

Süper ince Shuttle Barebone XS35, sessiz çalışması ve enerji tasarrufu ile dikkat çekiyor.

Süper ince Shuttle Barebone XS35, sessiz çalışması ve enerji tasarrufu ile dikkat çekiyor.


 

Mini masa üstü bilgisayarları ile bilinen Shuttle, yeni modeli Shuttle Barebone XS35'ı duyurdu. Yalnızca 3,3 santim kalınlığında olan XS35, Intel Atom D510 1.66 GHz çift çekirdek işlemciye ve yüksek performans NVIDIA GT218 grafik kartına sahip. Sessiz çalışması ve enerji tasarrufuyla dikkat çeken cihaz, kullanıcıya HDMI, VGA, beş adet USB girişi, Ethernet, ses ve çoklu format kart okuyucu gibi pratik seçenekler de sunuyor.

Ayrıca XS35, standart VESA montaj uyumlu olduğu için düz panel ekranların arkasına rahatça kurulabiliyor. Avrupa'da 2010 yılının ikinci çeyreğinde tüketici karşısına çıkacak olan XS35'ı, bu hafta Almanya'da başlayacak olan CeBIT teknoloji fuarında boy gösterecek. Cihazın fiyatı henüz belli değil.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun