Genel 17 AĞUSTOS 2010 / 09:30

Sevgiliye giden yol internetten geçiyor

Teknolojiye ve internete yakın olan kişiler daha kolay sevgili ediniyor.

Teknolojiye ve internete yakın olan kişiler daha kolay sevgili ediniyor.


Yapılan yeni bir araştırmaya göre, bilgisayarla fazla haşır neşir olan kişiler diğerlerine göre daha fazla kız/erkek arkadaş ediniyor. Bu sonuçlar, teknolojiye olan ilginin kişileri yalnız bir yaşama sürüklediği yargısını yalanlıyor.

Amerikan Sosyoloji Derneği’nin yaptığı bu araştırmada, evinde internet erişimi olan katılımcıların yüzde 82’i romantik bir ilişki yaşıyor. Diğer yandan interneti olmayanların yüzde 63’nün sevgilisi yok.

Teknolojinin yalnızlaştırdığı düşüncesini reddeden bu sonuçları değerlendiren uzmanlar, internetin gelecekte sevgili ya da eş bulmak için en uygun ortam olacağını iddia ediyor. Amerikalıların kendine uygun eş seçiminde interneti fazlasıyla kullandığını belirten uzmanlar, interneti özellikle eş bulma konusunda zorlanan orta yaşlı insanların başvuracağı en etkili yol olarak tanımlıyor.

Yalnız işin küçük bir detayı da var: Araştırmaya göre online ortamda tanışan çiftlerin yüzde 61’ini homoseksüel, yüzde 22’sini heteroseksüel çiftler oluşturuyor. Bu da ilginç bir bilgi olarak akılda dursun.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun