Genel 17 AĞUSTOS 2010 / 09:30

Sevgiliye giden yol internetten geçiyor

Teknolojiye ve internete yakın olan kişiler daha kolay sevgili ediniyor.

Teknolojiye ve internete yakın olan kişiler daha kolay sevgili ediniyor.


Yapılan yeni bir araştırmaya göre, bilgisayarla fazla haşır neşir olan kişiler diğerlerine göre daha fazla kız/erkek arkadaş ediniyor. Bu sonuçlar, teknolojiye olan ilginin kişileri yalnız bir yaşama sürüklediği yargısını yalanlıyor.

Amerikan Sosyoloji Derneği’nin yaptığı bu araştırmada, evinde internet erişimi olan katılımcıların yüzde 82’i romantik bir ilişki yaşıyor. Diğer yandan interneti olmayanların yüzde 63’nün sevgilisi yok.

Teknolojinin yalnızlaştırdığı düşüncesini reddeden bu sonuçları değerlendiren uzmanlar, internetin gelecekte sevgili ya da eş bulmak için en uygun ortam olacağını iddia ediyor. Amerikalıların kendine uygun eş seçiminde interneti fazlasıyla kullandığını belirten uzmanlar, interneti özellikle eş bulma konusunda zorlanan orta yaşlı insanların başvuracağı en etkili yol olarak tanımlıyor.

Yalnız işin küçük bir detayı da var: Araştırmaya göre online ortamda tanışan çiftlerin yüzde 61’ini homoseksüel, yüzde 22’sini heteroseksüel çiftler oluşturuyor. Bu da ilginç bir bilgi olarak akılda dursun.