Genel 12 AĞUSTOS 2010 / 14:41

Serinlemenin yeni yolu: Yüzen havuz

Hazırlanan projeyle insanlar şehir sularında yüzen bir havuzda serinleyecek.

Hazırlanan projeyle insanlar şehir sularında yüzen bir havuzda serinleyecek.


Dünyadaki iklim değişiklikleri, yazlarında daha sıcak, kışların daha soğuk olması gibi etkiler meydana getirdi. Şimdilerde yazın sıcağını fazlasıyla hissediyoruz. +Pool isimli mimar ve tasarımcı ekibi yüzen havuz fikriyle insanları serinletmeyi hedefliyor.

Proje New York şehri için tasarlanmış. Ancak İstanbul, İzmir gibi kıyı şehirlerimizde de uygulanmasının önünde teorik olarak hiçbir engel yok.

Projeye göre, şehrin doğal kaynaklarının kullanılarak, çevreye zarar vermeden insanlara serinlik ve eğlence verilmek amaçlanıyor. Projeyi destekleyecek, hatta uygulayacak kişiler arayan +Pool ekibi, projenin hayata geçirilebilir olduğunu belirtiyor.

Detaylar için http://www.pluspool.org/ adresine göz atabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun