Genel 11 ARALIK 2012 / 17:00

Sentim, Fatih Projesi'nde 35 ilin alt yapısını kuracak

Sentim Fatih Projesi'nde 35 ilin alt yapısını kuracak

Türkiye de son yılların en büyük bilişim projelerinden biri olan FATİH Projesi'nde, 3. Bölge olarak adlandırılan toplam 35 ili içine alan Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki okulların teknolojik alt yapıları Sentim tarafından kurulacak. 

İhale sonucunun kesinleşmesinin ardından, duyurusu Ankara Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen törenle yapıldı. Protokolün imzaları Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri(YEGİTEK) Genel Müdürü Mustafa Koç ile Sentim Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Recep Ulutaş tarafından atıldı.

Fatih Projesi'nde teknolojik alt yapıyı sağlamaktan onur duyduklarını belirten Sentim Genel Müdür Yardımcısı Recep Ulutaş, gerçekleştirilecek projeyle okullardaki ve sınıflardaki altyapının projenin işleyişine uygun hale getirileceğini belirterek, şirket olarak ülkenin eğitiminde büyük bir aşamayı sağlayacak bir projeye tüm bilgi birimini aktarmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel Müdürü Mustafa Koç da, sadece ulusal boyutta değil, uluslararası boyutta da ilgiyle izlenen Fatih Projesi ile 2023 vizyonunu gerçekleştirecek insan kaynağının yetiştirilmesinin hedeflendiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
"Unesco'nun 21. yüzyıl vatandaşlığı becerileri olarak tarif ettiği, teknoloji kullanımı, medya okur-yazarlığı, etkili iletişim, analitik düşünme, problem çözme, birlikte çalışma ve işbirliği, vatandaşlık sorumluluğu, global farkındalık ile öğrencilerimizi edilgen olmaktan çıkaracak, onlara fikirlerini rahat ifade etme, topluluk önünde konuşma, seviyeli tartışma gibi yetenekleri kazandıracak 'interaktif eğitim' anlayışının altyapısını kuruyoruz"
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun