Genel 29 EYLÜL 2010 / 11:47

SELEX Komünikasyon A.Ş. Bilişim Zirvesinde

SELEX Komünikasyon A.Ş. Bilişim Zirvesi'10'daki Telekom Konferansı'na destek veriyor.

SELEX Komünikasyon A.Ş. Bilişim Zirvesi'10'daki Telekom Konferansı'na destek veriyor.


SELEX Komünikasyon A.Ş. 05 Ekim 2010 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Saray'ında gerçekleşecek olan Telekom Konferansına destek veriyor.

Tüm sektörlerin buluşacağı Bilişim Zirvesi 2010 kapsamında, Telekomünikasyon sektörünün öneminin vurgulanacağı bu zirvede "Acil Durum ve Kamu Güvenliği Haberleşmesi" kuşkusuz en ilgi çekecek paneller arasında yerini alacak.

Profesyonel haberleşme pazarı SELEX Communications Grubu'nun en önem verdiği sektörlerden biri olmakla birlikte, bu alanda Ulaştırma Bakanlığımızın yürüttüğü "Kamu Güvenliği ve Acil Durum Haberleşme Sistemi" projesi SELEX tarafından çok yakından takip ediyor. Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü koordinasyonundaki bu önemli projenin Emniyet Genel Müdürlüğü, AKOM, İtfaiye, 112 Servisi gibi telsiz erişim sistemlerini yoğun olarak kullanan kurumların hizmetine sunulması düşünülüyor.

SELEX, TETRA teknolojisini üreten ve geliştiren dünyanın önde gelen firmalarından olması sebebiyle, ülke çapında kurulması planlanan telsiz haberleşme projesinde aktif rol almak istiyor. Söz konusu proje deprem kuşağında yer alan ülkemizde yaşanabilecek felaketlerde can kaybının en aza indirilmesi ve acil durumlarda hızlı şekilde müdahale edilebilmesi için kritik önem taşıyor. Türkiye Avrupa'nın yüz ölçümü en büyük ve en kalabalık ikinci ülkesi olduğu halde, Avrupa'da ülke çapında telsiz erişim sistemi olmayan birkaç ülkeden biri.

Dünya devlerine hizmet veriyor

SELEX Komünikasyon A.Ş., üyesi olduğu Finmeccanica ve SELEX Communications Grubunun sahip olduğu bilgi birikimi ve sağladığı teknolojik destek ile sayısal telsiz sistemleri alanında ülkemizde sadece ürün satışı değil, aynı zamanda teknoloji transferi ve endüstrinin oluşturulması, üretim ve mühendislik altyapısının kurulması gibi faaliyetleri de başarıyla sürdürüyor. İtalyan İçişleri Bakanlığı'nın Ulusal TETRA Haberleşme Şebekesi Projesi ve İspanya'daki Castilla Lamancha bölgesi için Bölgesel TETRA Şebekesi kurulması projesi SELEX'in referanslarından sadece bir kaç tanesi.

Ayrıca dünyanın en büyük gaz dağıtım şirketi olan GASPROM'un 10 bin kilometrekarelik petrol boru hattı üzerinde de SELEX TETRA Haberleşme teknolojisi kullanılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun