Genel 17 EYLÜL 2012 / 16:53

Selçuk Karaçay, Vodafone Global Hukuk Yönetimi Ekibi'nde görev alacak

Vodafone Türkiye Hukuk, Sözleşmeler ve Kurumsal Güvenlikten Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay, bu görevine ek olarak 1 Eylül 2012 tarihi itibariyle Vodafone Global Hukuk Liderlik Takımı’na atandı. 10 kişiden oluşan Vodafone Global Hukuk Liderlik Takımı’nın sorumlulukları arasında global olarak Vodafone'u ilgilendiren hukuki risklerin belirlenmesi ve yönetimi, global anlamda hukuk stratejisinin oluşturulması, uygulanması ve koordinasyonu, ortak hukuk kültürünün ve çalışma metodolojisinin oluşturulması ve uygulanması, hukuk ekiplerinin dönüşümü bulunuyor.

Karaçay ayrıca, bu yeni görevi ile birlikte Türkiye dışında belirlenecek bir kısım Vodafone operasyonlarının hukuk ekiplerine de Merkez Liderliği görevini yürütürken, Vodafone Türkiye’deki mevcut görev ve sorumluluklarına da devam edecek.

20 yılı aşkın hukuk deneyimi meyvesini veriyor

Kariyerine 1985 yılında serbest avukat olarak başlayan Karaçay, daha sonra bankacılık, sanayi, turizm gibi sektörlerde Hukuk Baş Müşaviri, İcra Kurulu Üyesi gibi pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2006 yılında Vodafone Türkiye ailesine katıldı.

Vodafone Grubu’nun stratejilerine paralel şekilde Vodafone Türkiye Hukuk Departmanı'nın yeniden yapılanması sürecine liderlik eden Karaçay, Kurumsal Güvenlik, İş sürekliliği, Bilgi Güvenliği ve Sözleşme Yönetimi birimlerini de kurarak, departmanı stratejik açıdan güçlendirdi.

Vodafone Türkiye'nin ticari yatırımlarının yanında sosyal sorumluluk faaliyetlerinin de hukuk ekseninde yönetiminden sorumlu Karaçay, dünya genelindeki 27 Vodafone Vakfı'ndan biri olan Türkiye Vodafone Vakfı’nın kurucusu ve Vakfın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerini yürüttü.

Karaçay, halen Türkiye Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti ve Denetim Kurulu Üyeliği‘nin yanı sıra çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif olarak varlık gösteriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun