Genel 20 ARALIK 2010 / 07:41

Şehrin trafiğinden sıkılanlar için çözüm: YikeBike

Elektrikli ulaşım aracı 3 bin 595 dolardan alıcı beklerken farklı tasarımıyla dikkat çekiyor.

Elektrikli ulaşım aracı 3 bin 595 dolardan alıcı beklerken farklı tasarımıyla dikkat çekiyor.


YikeBike yaklaşık bir yıl önce prototipiyle karşımıza çıkmıştı. O dönemde de tasarımıyla farklı bir sınıf yaratan ulaşım aracı çevre dostu olmasının yanında tamamen taşınabilir olduğu için park sorununu da ortadan kaldırıyor.

Ancak her şey göründüğü kadar kolay değil aslında. Ulaşım aracı alıştığımız bisikletlerden farklı birçok özelliği barındırıyor ve kullanımı da o denli farklılaşıyor. Örneğin arkada daha küçük tekerleğe sahip olan Yikebike'ın direksiyonu kullanıcının arkasında kalıyor. 10 kilogram ağırlığındaki araç saatte 23 kilometre hızla 10 kilometre yol alabiliyor.

Kullanıcı alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefleyen YikeBike deneyimini bir de videosundan izleyelim. Bu arada cihazın önümüzdeki hafta ABD piyasasına 3 bin 595 dolardan çıkması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun