Genel 23 KASIM 2010 / 16:12

Sefertası da teknolojiden nasibini aldı

Aygıt güneş enerjisinden faydalanarak içindeki yiyecekleri sıcak ya da soğuk tutuyor.

Aygıt güneş enerjisinden faydalanarak içindeki yiyecekleri sıcak ya da soğuk tutuyor.


Endüstriyel tasarımcı Edita Barabas'ın geliştirdiği sefertasına benzer konsept beslenme kabı, güneş enerjisini kullanarak yiyeceklerin sıcak ya da soğuk kalmasını sağlıyor.

Sunflower isimli 3 katlanabilir bölmeden oluşan konsept, açıldığında adı gibi ayçiçeğine benzer bir hal alıyor. Cihazda yer alan fotovoltaik hücrelerle örülü katlanabilir bölmeler güneş enerjisini elektriğe dönüştürüyor ve bu elektrik sayesinde bölmelerdeki yiyecekler isteğe göre soğuk ya da sıcak kalıyor.

Sistem tarafından üretilen elektrik dahili pilde depolanırken, cihazın düğmesi sayesinde yiyeceklerin istenilen sıcaklıkta tutulması mümkün. Henüz fikir aşamasında olan cihazın piyasaya çıkmasıyla tüketiciden nasıl bir tepki alacağı ise şimdiden merak konusu.

YORUMLAR
Salim sözen 29 EYLÜL 2015 / 13:36 0 0
Süper
Salim sözen 23 EYLÜL 2015 / 13:13 0 0
haber verirseniz sevinirim
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun