Genel 20 KASIM 2012 / 16:33

Sebit Windows 8'e yönelik Türkçe eğitim uygulaması geliştirdi

Ekim ayı sonunda tüm dünyada satışa sunulan Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'e, Türkiye'den bir eğitim uygulaması geldi. Vitamin ve Adaptive Curriculum markalarının yaratıcısı Sebit, 24 yıllık deneyimi ve uluslararası vizyonu ile Microsoft’a özel ‘AC VBooks’ uygulamasını geliştirdi. Yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olan şirket, lise düzeyi Fizik ve Geometride interaktif ders anlatımları içeren ve dünyada bir ilke imza atan VBook uygulamasını ABD ve tüm dünya genelindeki kullanıcılara İngilizce içerikle sunuyor.

Modüler bir yapıda tasarlanan AC VBooks, kişiselleştirilebilen öğrenme deneyimi ile bir anlamda kendi kendini oluşturabilme özelliğine sahip. Vitamin’in ‘V’si ile “VBook” olarak adlandırılan her bir uygulama birbiriyle bağlantılı konuları bir arada sunmanın yanı sıra, öğrenme nesnelerini kullanıcının yeterliğine göre sıralıyor.

VBook’larda “widget” adı verilen, kullanıcının etkileşime girip sonucu görebildiği özgün etkileşimlerin yanı sıra interaktif etkinlikler ve 3D animasyonlar bulunuyor. Kullanıcı ayrıca, VBook’un üzerine notlarını alabiliyor, bağlantı ekleyebiliyor. Sebit’in yakında Matematik, Kimya ve Biyoloji VBook’ları ile de eğitsel uygulama marketlerinde yer alması bekleniyor."Kullanım ihtiyaçlarına göre tasarlandı"

Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti yaptığı açıklamada,
“Windows 8’de özel bir ürünümüzle yer almak çok heyecan verici. 2005 yılında, gelecekte eğitsel uygulamalara bütünsel bir akış içinde değil de ayrı ayrı kullanım ihtiyacı duyulacağını öngörerek, Adaptive Curriculum’u modüler bir yapıda tasarlamıştık. Yani, dünyaya ilk olarak bizim sunduğumuz yeni nesil elektronik kitaplar olan VBook’ların altyapısı uzun zamandır hazırlanmaya başlamıştı. Microsoft genel merkezinde heyacanla karşılanan bu uygulamalarımızın sayısı da, Microsoft’la işbirliğimiz de artarak devam edecek”

dedi.

Sadece Türkiye’nin değil, tüm dünya eğitim sektörünün Windows 8 üzerinde böylesine kapsamlı bir uygulamaya kavuşmasından çok mutlu olduklarını belirten Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise
“Değerli iş ortağımız Sebit’in hazırladığı VBook uygulaması benzersiz modüler yapısı ile eğitime yepyeni bir bakış getiriyor. Bu bakışı Windows Mağazası’nın eşsiz erişim gücü ile milyonlarca kullanıcıya ve öğrenciye ulaştıracağımız için çok heyecanlıyız”

dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun