Genel 17 NİSAN 2009 / 13:58

Seagate ve Penta işbirliği

Seagate, Penta Bilgisayar A.Ş.'yi Türkiye'de Nisan 2009'dan itibaren geçerli olmak üzere distribütör olarak atadı.

Seagate, Penta Bilgisayar A.Ş.'yi Türkiye'de Nisan 2009'dan itibaren geçerli olmak üzere distribütör olarak atadı.


Penta Bilgisayar, söz konusu anlaşma ile Seagate ürünlerinin Türkiye'de kanala satış hakkını sağlayacak. Seagate'in Türkiye ve İsrail'den Sorumlu Müdürü İpek Binyıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, insanlar tarafından yaratılan ve paylaşılan içeriğin ve dijital hayat tarzının artışına paralel olarak depolama pazarına yönelik talebin de artarak devam ettiğini vurguladı. Binyıldız "Söz konusu talebin gelecek yıllarda önemli ölçüde artacağı beklentisindeyiz. Bu gelişmeler sonucunda artan pazar talebini karşılamak amacıyla, Türkiye'de Penta Bilgisayar A.Ş. ile de distribütörlük anlaşması imzalamaya karar verdik. Seagate ürünlerini, Penta'nın yaygın müşteri portföyü ve B2B satış fırsatlarıyla Türkiye'nin her köşesine ulaştırmayı hedefliyoruz." dedi.

Penta Bilgisayar Kategori Yöneticisi Taner Aydın da distribütörlük anlaşmasına ilişkin; Penta olarak hedeflerinin bayilerine kaliteli ve son teknoloji ürünlerini tek bir noktadan sunmak olduğunu ifade etti. http://www.seagate.com/www/tr-tr/


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun