Genel 03 KASIM 2008 / 11:50

Seagate ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Şirket birinci çeyrek sonuçlarına göre yaklaşık 48 milyon disk sevkiyatı, 3.03 milyar dolar satış geliri, 60 milyon dolar net gelir ve 0,12 dolarlık hisse başına net gelir açıkladı.

Şirket birinci çeyrek sonuçlarına göre yaklaşık 48 milyon disk sevkiyatı, 3.03 milyar dolar satış geliri, 60 milyon dolar net gelir ve 0,12 dolarlık hisse başına net gelir açıkladı.


Seagate, 3 Ekim 2008’de sona eren 2009 mali yılı birinci çeyreği sonuçlarını açıkladı. Şirket birinci çeyrek sonuçlarına göre yaklaşık 48 milyon disk sevkiyatı, 3.03 milyar dolar satış geliri, 60 milyon dolar net gelir ve 0,12 dolarlık hisse başına net gelir açıkladı. Net gelir ve hisse başına net gelir, 20 milyon dolar tutarındaki maddi olmayan varlıkların amortisman giderlerini; şirketin son dönem satın almalarına ilişkin diğer giderleri ve yaklaşık 51 milyon dolar değerindeki yeniden yapılanma faaliyetlerini içeriyor. Bu değerlerin net etkisi, net gelirde 71 milyon dolar değerinde ve hisse başına gelirde yaklaşık 0,14 dolar değerinde bir azalmaya tekabül ediyor. 51 milyon dolar değerindeki yeniden yapılanma faaliyetleri ise yaklaşık 28 milyon dolar tutarındaki hızlandırılmış amortismanı ve 23 milyon dolar değerindeki yeniden yapılanma faaliyetlerine ilişkin giderleri içeriyor. Seagate CEO’su Bill Watkins 2009 mali yılı birinci çeyreğini değerlendirerek şirketin tüm pazarlarda yeniden ürün liderliği pozisyonuna ulaşması açısından önem taşıdığını belirtti. Watkins, “Günümüzün zorlu makro-ekonomik ortamında, ürün liderliğimizi güçlendirecek önemli teknolojilere yatırım yapmayı sürdürürken gider kontrollerine ve envanter yönetimine de odaklanacağız. Sonuç olarak, depolamaya olan talebin uzun vadedeki büyümesini, hissedarlarımız için üstün bir değere çevirebileceğimize olan inancımız tam” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun