Genel 20 ARALIK 2015 / 14:35

Satürn'ün uydularını yakından görmek ister misiniz?

Nasa'nın çektiği fotoğrafları derleyen New York Times, Satürn'ün uydularını özel bir arayüz üzerinde uzay meraklılarına sunuyor.

"Uzay araştırmaları" denince akla gelen ilk isim elbette ki Nasa. Yıllardır ABD'nin Nasa ile yaptığı araştırmalarıyla uzay hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyoruz. Nasa'nın uzaya gönderdiği araçların bir kısmı yaklaşık 40 yıldır araştırmalarına devam ederken, gönderilen daha yeni araçlardan gelen harika görüntüler de bizleri büyülüyor.

Satürn'ün "Ay'ları" diyebileceğimiz uyduları da Güneş Sistemi'nin dikkat çeken ve merak uyandıran üyelerinden. Nasa'nın çektiği fotoğrafları yuvarlak ve 3 boyutlu hale getiren New York Times, meraklıların bu uyduları evirip, çevirip istediği gibi kurcalamasına imkan sağlıyor. Aşağıdaki linke tıklayarak uyduların bulunduğu sayfaya gidebilirsiniz.

İnteraktif Satürn uydularının bulunduğu New York Times sayfasına gitmek için tıklayın
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun