Genel 12 EKİM 2010 / 13:27

Saturn mağazası Rusya'ya açıldı

Rusya'daki Vegas Mall'daki ilk Saturn mağazasının açılış görüntüleri bizleri aratmadı.

Rusya'daki Vegas Mall'daki ilk Saturn mağazasının açılış görüntüleri bizleri aratmadı.


Media-Saturn Grubu Rusya'ya ilk kez 2006 yılında Media Markt mağazasıyla adım atmıştı. O zamandan bugüne 23 mağazayla büyük bir zincir Rusya piyasasında yer etti.

Aynı grup bu kez Saturn mağazasının açılışını kutluyor. İlk Saturn mağazasıyla Rusya piyasasında ikinci markasına kavuşan şirket, piyasadaki etkinliğini artırmayı hedefliyor.

Saturn son yıllarda düzenli olarak büyümeye devam ediyor. Son iki yılda Yunanistan, Lüksemburg, Türkiye ve İsviçre'de açılmış olan mağazaların ardından, Rusya'da açılan ilk Saturn mağazası, Moskova'nın güneydoğu bölgesinde çekici bir yerleşim bölgesinde bulunan Vegas Mall bünyesinde bulunuyor.

Media-Saturn Holding CEO'su Roland Weise yaptığı açıklamada "Rusya pazarında edindiğimiz deneyimler, buradaki tüketici elektroniği pazarının hâlâ el değmemiş bir pazar olduğunu göstermiştir. Geçtiğimiz 4 yıl içinde Media Markt'ın yerini başarıyla sağlamlaştırdık, şimdi sıra Saturn'da. Rusya genişlememizde bizim için en önemli pazarlardan biri" dedi.

Açılış sırasında küçük çaplı bir izdiham gerçekleştiği görüldü.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun