Genel 02 EYLÜL 2010 / 15:09

Satınalma dalgası Cisco’ya da geldi

ExtendMedia’yı satın almaya hazırlanan Cisco, IP video konusundaki ürün portföyünü genişletme hazırlığında.

ExtendMedia’yı satın almaya hazırlanan Cisco, IP video konusundaki ürün portföyünü genişletme hazırlığında.


Son zamanlarda giderek artan satın alma sürecine Cisco’da dahil oldu ve Kanada’da üretim faaliyetlerini sürdüren Boston merkezli ExtendMedia şirketini satın almayı planladığını duyurdu. Video içeriğinin ücretlendirilmesi ve reklam destekli iş modellerinin geliştirilmesi için yazılıma dayalı içerik yönetim sistemleri geliştiren ExtendMedia’nın, Cisco’nun IP video konusunda servis sağlayıcılara sunduğu ürün portföyünü güçlendirmesi bekleniyor.

Planlanan bu satın almanın ardından Cisco’ya donanımlı bir yazılım kadrosu da katılacak. Cisco’nun sunduğu IP video çözümleri ile bütünleştirilecek olan ExtendMedia’nın içerik yönetim sistemi Cisco’nun gelecek nesil video mimarisinin çekirdeğini oluşturacak. Cisco ve ExtendMedia birlikte servis sağlayıcılara tüm ağ ve cihazlar üzerinden her içeriğe erişim sağlayan gelecek nesil uçtan uca video mimarisini sunabilecek.

Bedeli henüz açıklanmayan bu satın almanın 2011 mali yılının ilk yarısında tamamlanması planlanıyor. Satın almanın ardından ExtendMedia çalışanlarının büyük bölümünün Cisco’nun Servis Sağlayıcılar Video Teknoloji Grubu çatısı altında çalışmaya devam edeceği bildirildi.