Genel 02 EYLÜL 2010 / 15:09

Satınalma dalgası Cisco’ya da geldi

ExtendMedia’yı satın almaya hazırlanan Cisco, IP video konusundaki ürün portföyünü genişletme hazırlığında.

ExtendMedia’yı satın almaya hazırlanan Cisco, IP video konusundaki ürün portföyünü genişletme hazırlığında.


Son zamanlarda giderek artan satın alma sürecine Cisco’da dahil oldu ve Kanada’da üretim faaliyetlerini sürdüren Boston merkezli ExtendMedia şirketini satın almayı planladığını duyurdu. Video içeriğinin ücretlendirilmesi ve reklam destekli iş modellerinin geliştirilmesi için yazılıma dayalı içerik yönetim sistemleri geliştiren ExtendMedia’nın, Cisco’nun IP video konusunda servis sağlayıcılara sunduğu ürün portföyünü güçlendirmesi bekleniyor.

Planlanan bu satın almanın ardından Cisco’ya donanımlı bir yazılım kadrosu da katılacak. Cisco’nun sunduğu IP video çözümleri ile bütünleştirilecek olan ExtendMedia’nın içerik yönetim sistemi Cisco’nun gelecek nesil video mimarisinin çekirdeğini oluşturacak. Cisco ve ExtendMedia birlikte servis sağlayıcılara tüm ağ ve cihazlar üzerinden her içeriğe erişim sağlayan gelecek nesil uçtan uca video mimarisini sunabilecek.

Bedeli henüz açıklanmayan bu satın almanın 2011 mali yılının ilk yarısında tamamlanması planlanıyor. Satın almanın ardından ExtendMedia çalışanlarının büyük bölümünün Cisco’nun Servis Sağlayıcılar Video Teknoloji Grubu çatısı altında çalışmaya devam edeceği bildirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun