Genel 26 OCAK 2010 / 12:29

"Sarı Sayfalar" cebinize girdi

Türkiye Yellow Pages, Navteq ve Nokia'ya bilgi sağlamak için 5 yıllık anlaşma imzaladı.

Türkiye Yellow Pages, Navteq ve Nokia'ya bilgi sağlamak için 5 yıllık anlaşma imzaladı.


Yerel arama firması Türkiye Yellow Pages, dünya çapında navigasyon ve lokasyona dayalı platformları sağlayan NAVTEQ ile 5 yıllık stratejik ortaklık anlaşması imzaladığını açıkladı.

Anlaşmaya göre Türkiye Yellow Pages, Navteq ve Nokia'nın Ovi Haritaları'nın küresel harita platformlarında yer almak üzere tüm firma bilgisi ve ihtiyaç noktaları (POI) verilerini tedarik edecek. Anlaşma, Türkiye'deki 500 bini aşkın güncel firma bilgisini ve ihtiyaç noktalarını (POI) kapsıyor. Türkiye Yellow Pages ayrıca, NAVTEQ ve Nokia Ovi Haritalar tarafından pazara sunulan konuma dayalı haritalandırma ve navigasyon reklamcılığına ilişkin iki ürünün tek satıcısı olacak.

Nokia'nın Ovi Prime Place hizmetinde; fotoğraf, çalışma saatleri, ödeme şekilleri, 1000 karakterli firma profili ve ilgili anahtar kelimeleri kapsayan zengin içerik bilgileri yer alıyor.

Türkiye Yellow Pages Pazarlama ve e-İş Genel Müdürü Göktuğ Oğuz, konu hakkında şunları söyledi: "Son iki yılda oluşturmuş olduğumuz firma bilgisi veritabanımızla gurur duyuyoruz. Türkiye'deki fimaların ve ihtiyaç noktalarının (POI) yer aldığı veritabanımızın güvenilir ve doğru olduğuna inanıyoruz. Hem Navteq hem de Nokia, veritabanımız üzerinde gerekli teknik değerlendirmeyi yaparak söz konusu stratejik anlaşmayı imzalama konusunda adım attılar. Hedefimiz, yakın gelecekte TYP veritabanını 2 milyon firmaya ulaştırmanın yanı sıra bu bilgilerin her zaman doğru ve güncel olmasını sağlamaktır."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun