Genel 28 EKİM 2010 / 12:02

SAP üçüncü çeyrekte coştu

SAP gelirleri üçüncü çeyrekte 3 milyar avroya ulaştı.

SAP gelirleri üçüncü çeyrekte 3 milyar avroya ulaştı.


SAP, 2010 yılının üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. 2009 yılının üçüncü çeyreğinde toplam geliri 2 buçuk milyar avro olan SAP, yüzde 20 artışla 2010 yılının üçüncü çeyreğinde 3 milyar avro gelir elde etti.

Şirketin ikinci çeyrek işletme karı ise, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 16 oranında artarak 716 milyon avro oldu. SAP’nin üçüncü çeyrekte elde ettiği net kar ise geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 12’lik bir artışla 501 milyon avro oldu.

Üçüncü çeyrekte ise şirket, geçen yılın aynı döneminde 525 milyon avro olan yazılım gelirlerini yüzde 25 artırarak, 656 milyon avro yazılım geliri elde etti.

Elde edilen sonuçlara ilişkin açıklamada bulunan SAP CEO Yardımcısı Bill McDermott; “Sybase’in satın alınmasıyla, sektördeki en güçlü ve heterojen mobil platforma sahip olduk. Müşterilerimiz işlerini büyütmek ve rakiplerinden farklılaşmak için bizi tercih etmeye devam ettiler. Biz de onlara, özel stratejilerimizi ve yeni nesil akıllı iş çözümlerimizi istedikleri yerden istedikleri araçla sunduk” dedi.