Genel 27 AĞUSTOS 2010 / 09:28

SAP, öğrencileri iş hayatına yakınlaştırıyor

SAP Üniversite İş Birliği Programı ile üniversite öğrencileri iş hayatını uygulamalı olarak tanıyacak.

SAP Üniversite İş Birliği Programı ile üniversite öğrencileri iş hayatını uygulamalı olarak tanıyacak.


SAP, dünyanın gelişmiş ülkelerinde uyguladığı SAP Üniversite İş Birliği Programı’nı 26 Ağustos 2010 tarihinde İstanbul Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlediği etkinlikle tanıttı.

Türkiye’de uygulanacak olan SAP Üniversite İş Birliği Programı ile öğrencilere iş hayatına başlamadan önce, şirketlerin iş süreçlerini nasıl yönettiklerini öğrenme, teorik olarak gördükleri mesleki bilgi ve becerileri uygulamalı olarak kullanma fırsatı verilecek. SAP Üniversite İş Birliği Programı’na katılmak isteyen Türk üniversiteleri özel bir BT altyapı yatırımı yapmadan ve bu konuya özel teknik uzman personel istihdam etmeden bu programdan yararlanabilecek.

Öğretim üyeleri ve öğrenciler, farklı ülkelerdeki üniversite öğrencilleri ile iletişime geçebilecek, sanal ekip projeleri geliştirebilecek. Şirketlerin SAP yazılım çözümlerini iş süreçlerinde nasıl kullandıklarını gösteren örnek uygulama ve süreç ekranları ile böylelikle iş hayatının üniversitelerde gerçekçi bir şekilde simülasyonu yapılabilecek.

Eğitim programı neleri kapsıyor?

SAP Üniversite İş Birliği Programı; mühendislik, fen ve işletme fakülteleri ile bilgisayar, bilgi teknolojileri, muhasebe, finans, pazarlama ve satış alanları ile ilgili bölümlere sürekli güncellenen bir müfredat sunuyor. İşe ve uygulamaya yönelik bilgilerle donatılan öğrenciler arasından SAP kullanma yeteneklerini geliştirenler, uluslararası geçerliliği olan SAP sertifikalarına sahip olma şansı da yakalıyor.