Genel 15 ŞUBAT 2010 / 12:58

SAP kadınları erkeklerden daha çok kazanıyor

Ancak SAP'de sadece dört yıldan az deneyime sahip olan kadınlar daha fazla kazanıyor.

Ancak SAP'de sadece dört yıldan az deneyime sahip olan kadınlar daha fazla kazanıyor.


 

Panayareveals'ın araştırmalarına göre SAP kadınları erkek meslektaşlarından daha fazla kazanıyor. Dünya çapında 430 SAP profesyoneli arasında yürütülen çalışma, kariyerlerinin ilk üç yılında sistem entegratörü kadınların erkeklerden yüzde 21,5 oranında daha fazla kazandığını ortaya koydu.

Ancak bu durum dört yıldan az deneyime sahip kadınlar için geçerli. Çünkü 4 ile 6 yıl arasında iş deneyimine sahip kadınlar, aynı iş deneyimine sahip erkeklerden yüzde 6 ve yüzde 14 arasında daha az kazanıyor.

SAP ERP 6.0 kullanan işletmeler eski sürümü kullananlara göre çalışanlarına daha fazla maaş ödüyor. Bu araştırmaya katılanların çoğu ise 2009 yılında zam almadıklarını belirtmiş.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun