Genel 29 TEMMUZ 2010 / 12:32

SAP ikinci çeyreği güçlü kapattı

Şirket geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 16 büyüme gerçekleştirdi.

Şirket geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 16 büyüme gerçekleştirdi.

SAP, 2010 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Yazılım ve servis gelirlerini 2,3 milyar avroya çıkaran şirket, geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğiyle kıyaslandığında yüzde 16’lık bir büyümeye imza attı.

Şirketin yazılım gelirleri yüzde 17 artışla 637 milyon avroya yükselirken, toplam gelirleri yüzde 12 artışla 2,9 milyar avro olarak gerçekleşti. Şirketin veri sonras gelirleri yüzde 15 artarken, hisse fiyatları da yüzde 14 artış gösterdi.

SAP Yöneticisi Bill McDermott, bu büyümenin küçük ve orta ölçekteki çoğu şirketin büyüme konusundaki yatırımlarını devam ettirmesinin bir sonucu olduğunu belirtti. McDermott, özellikle Amerika, Güney Amerika ve Asya’da iş ortaklığı ağını genişlettiklerini ve bunun müşterilerinin kendilerine duyduğu güvenin artmasında ve tercih edilmelerinde önemli payı olduğunu söyledi.

SAP, yıl sonunda Sybase’in de yardımıyla yazılım ve yazılıma bağlı servis gelirlerinin yüzde 9-11 oranında artacağını öngörüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun