Genel 09 OCAK 2014 / 11:54

SAP girişimcileri yetiştiriyor

SAP Startup Focus Program ile Türk girişimcilerküresel pazara açılacak.
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, büyük veri alanında çalışan girişimcilere yeni uygulamalar geliştirmenin kapılarını açıyor. SAP, Girişim Fabrikası ile Büyük Veri projelerini seçiyor.  SAP, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası iş birliğiyle başlattığı Startup Focus Program (Tekno-Girişimcilik Hızlandırma Programı) ile Türkiye’de büyük veri alanında çalışan girişimcileri küresel pazara taşımayı hedefliyor.
Büyük veri alanında yenilikçi fikirlere sahip gençler, çözüm geliştiren girişimciler ve teknoloji şirketlerine açık bir yarışma olarak kurgulanan programa yapılacak başvurular, 17 Şubat 2014 tarihine kadar devam edecek.
Dünyada veri hacmi her yıl katlanarak büyüyor. Önümüzdeki 9 ayda, tarih boyunca yarattığımız kadar yeni veri üretileceği öngörülüyor. Bu veri yığınının içerisinden şirketler için bilgilerin doğru analiz edilmesi ve anlamlı hale getirilmesi her geçen gün daha zor bir hale geliyor. Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, SAP HANA platformu üzerinden sunduğu gerçek zamanlı yenilikçi çözümlerle büyük veriyi yöneterek şirketlere hız ve verimlilik artışı sağlıyor.
SAP, Girişim Fabrikası ile yaptığı işbirliğiyle Türk iş dünyasının büyük veri kavramıyla daha hızlı tanışıp, hızlı ve yenilikçi çözümler geliştirilmesini hedefliyor.
En iyi projeler, Demo Günü’nde yatırımcılara sunulacak
SAP Startup Focus Program Türkiye kapsamında yarışmaya katılmak isteyenler, Özyeğin Üniversitesi bünyesindeki Girişim Fabrikası’na 17 Şubat 2014 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Başvuranlar arasından 12 proje seçilecek ve bu katılımcılar 3 Mart 2014’te Girişim Fabrikası’nda, SAP’nin uzmanlığıyla düzenlenen beş haftalık hızlandırma programına başlayacak. Bu süreçte teknik eğitimlerin yanında atölye çalışmaları ve alanında önde gelen isimlerin mentorluk programları da yer alacak.
Konuyla ilgili basın bülteni ve görselleri ekte bilginize sunarız.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun