Genel 08 ARALIK 2009 / 12:41

SAP Forum Ankara’da

Etkinliğe kamu ve özel sektör kuruluşlarının verimini artıracak e-dönüşüm uygulamaları damgasını vurdu.

Etkinliğe kamu ve özel sektör kuruluşlarının verimini artıracak e-dönüşüm uygulamaları damgasını vurdu.


SAP, kamu kurumlarına yönelik yeni uygulama ve çözümlerini 8 Aralık 2009 Salı günü Ankara Rixos Grand Otel'de gerçekleştirdiği SAP Forum Ankara etkinliğinde tanıttı. Tüm gün süren SAP Forum Ankara 2009'un açılışını SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker ve SAP Türkiye Kamu Sektörü Satış Müdürü Deniz Alpagut yaptı.

"Açık Hedefler, Net Stratejiler ve Temiz Bir Gelecek" teması ile düzenlenen SAP Forum Ankara 2009'da kamu sektörüne yönelik SAP çözüm ve hizmetleriyle, sektörel çözümler ve başarı hikâyelerine yer verildi. 5 paralel salonda, 16 farklı şirket tarafından 25 sunumun gerçekleştirildiği etkinlikte, bilişim sektörünün önde gelen şirketleriyle kamu ve özel sektör kuruluşları, kendilerini geleceğe taşıyacak iş uygulamalarını tartıştı. SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker etkinlikte yaptığı konuşmada; "Kamu sektörüne yönelik standart çözümler son birkaç yıldır tam anlamıyla kullanılabilir hale geldi. Türkiye'nin ekonomik olarak güçlenmesi ve kalkınmasında, kamu ve özel sektör kuruluşlarının göstereceği performans çok büyük önem taşıyor. Teknolojinin etkin kullanımıyla işletmelerin verimlilikleri artmaktadır. Türkiye'de kamu ve özel sektör borçlarının kontrol edilmesi, bürokrasinin azaltılması, kurumlar arası koordinasyonun sağlanması, eğitim, sağlık, adalet gibi temel hizmetlerin çağdaş standartlara ulaştırılmasında iş uygulaması yazılımları çok etkin bir rol oynamaktadır. Kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyaçları ekonomik değişikliklere, coğrafi konuma ve hatta insan sağlığını tehdit eden koşullara göre farklılık göstermektedir. Zorda olan bir işletmenin ekonomik olarak desteklenmesiyle salgın bir hastalığın ülke içinde kontrolünün çözümü benzer yaklaşımları gerektirmektedir. Bu sorunların çözümü ve kontrolü, iyi bir teknoloji altyapısıyla oluşturulacak süreç takibi ve yönetimini gerektirmektedir. Teknolojinin var olma nedeni, olumsuz koşulları minimize etmek, hayatı kolaylaştırmak, işleri hızlandırmak ve biz vatandaşlara zaman kazandırmaktır" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun