Genel 29 MART 2010 / 06:15

SAP BusinessObjects Forum'da ikinci buluşma

Sektör temsilcileri, SAP BusinessObjects Forum'da buluştu.

Sektör temsilcileri, SAP BusinessObjects Forum'da buluştu.


SAP, etkinlikler zincirinin önemli bir parçası olan BusinessObjects Forum'u farklı sektörlerden şirket temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. 26 Mart Cuma Günü gerçekleştirilen etkinlik kapsamında SAP ve iş ortakları katlılımcılarla buluştu. SAP BusinessObjects Forum'da, farklı sektörlerden şirketler başarı öukülerini etkinlik izleyicileriyle paylaştı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen forumum açılışı; SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker ve SAP BusinessObjects Stratejik Pazarlama Direktörü Timo Elliott'ın konuşmalarıyla yapıldı. Türkiye'nin büyük bir değişim yaşadığını belirten Yeker, şirketlerin iş yapış şekilleri, üretim ve yönetim biçimlerinin yazılım teknolojilerinin getirdiği yeniliklere göre şekillendiğini kaydetti. İş yönetim biçimlerinin değişiminin sürdüğünü kaydeden Yeker, yakın gelecekte şirketlerin yüzde 10-15'inin teknolojik altyapısını bulut bilgiişlem üzerinden yöneteceğini söyledi.

Türkçe sürüm gelmek üzere

Timo Elliott ise yaptığı konuşmada; şirketlerde iş zekâsı çözümlerinin kullanımının 2009 yılında yüzde 29 seviyelerine ulaştığını söyledi. Kurumsal yazılım teknolojilerinin artık mobil olarak akıllı cep telefonları üzerinden bile kontrol edilip, yönetilebildiğini söyleyen Elliott, iş zekası yazılımlarının getirilerine değindi. Elliott ayrıca SAP Business All In One çözümü ile birlikte sunulan iş zekası çözümünün Türkçe sürümünün birkaç hafta içinde hazır olacağını sözlerine ekledi.

Etkinlikte konularına göre ayrılan beş salonda, farklı sektörlerden 20 şirket tarafından 25 sunum yapıldı. Etkinlik süresince bankacılık, enerji, finans, gıda, teknoloji, üretim gibi farklı sektörlerde SAP BusinessObjects çözümleri kullanılarak gerçekleştirilen örnek iş hikayeleri anlatıldı. Etkinlikte, Kurumsal Kontrol, Risk Yönetimi, Uyumluluk, Kurumsal Performans Yönetimi, Raporlama ve Dashboard ve Teknoloji, İş Zekası, Çevre, Sağlık ve Güvenlik (EH&S) konuları ile ilgili sunumlar yapıldı.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun