Genel 03 MART 2011 / 09:03

SAP ‘Kurumsal Facebook’ hazırladı

SAP ‘Kurumsal Facebook’ hazırladı

Satış uzmanları için hazırlanan SAP Sales OnDemand, CeBIT 2011’de sektöre tanıtıldı. SAP bu ürünü ‘kurumlar için Facebook’ olarak tanımlarken, sektörün uzmanları bu yapıyı Salesforce.com’un Chatter’ı ve Microsoft’un CRM Online’ı ile kıyaslıyor.

SAP, bu yeni yapının kendi yeni Business ByDesign bulut platformuyla yapıldığını ve yeni bir kategori olan ‘insan odaklı’ çözümlerin de ilk ürünü olduğunu söyledi.Satış profesyonelleri için tasarlanan Sales OnDemand sayesinde bu alanda çalışanlar takımlar içinde daha etkili işbirlikleri yapabilecek, müşteri bilgisini daha etkili bir biçimde yönetebilecek. Bu yapının temel yaklaşımı, satış alanında çalışanlarının birbiri ile etkileşimini sağlamak.İnsan odaklı çözümlerin ilk adımıBu yapının yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacağını açıklayan SAP, bunun yeni bir kategori olan ‘insan odaklı’ çözümlerin de ilk adımı olduğunu, aynı zamanda kendi bulut bazlı platformu Business ByDesign’da inşa edilen ilk çalışma olduğunu bildirdi. Bu arada SAP yetkilileri ByDesign ile gelir büyümesinde hissedilir bir artış beklediklerini de vurguladı.Şirket bu yıl yazılım ve hizmet satışlarında yüzde 14 artış hedefliyor. ByDesign’ın 2011 içinde hayata geçmesi beklenen uygulamaları arasında maliyet yönetimi ve insan kaynakları da yer alacak.iPhone ve iPad uyumlu olacakÖte yandan, Sales OnDemand iPhone ve iPad ile de kullanılabilecek. Bu ‘insan odaklı’ çözümün temel hareket noktasını sosyal işbirliği ve satış gücü otomasyonu oluşturuyor.Bazı uzmanlara göreyse esas amaç, SAP müşterilerini Salesforce.com gibi yapılardan uzak tutabilmek. SAP, Sales OnDemand’ın kullanıcı arayüzünü Facebook ile kıyaslıyor. Sektör uzmanları ise bu yeni ürünü Salesforce.com’un Chatter’ı ile kıyaslamayı tercih ediyor.Chatter, Facebook benzeri bir sosyal network ve gruplar arasında işbirliğini mümkün kılıyor. Salesforce.com müşterileri için ücretsiz olan bu yapıda kullanıcılar, bir başlık altında güvenli bir topluluk yaratabiliyor, bilgi paylaşabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun