Genel 14 MAYIS 2010 / 08:22

Sanyo ürünleri Bosch mağazalarında satışa sunuluyor

Türkiye çapında bin 100 Bosch mağazasında Sanyo ürünleri yer alacak.

Türkiye çapında bin 100 Bosch mağazasında Sanyo ürünleri yer alacak.


Bosch ve Sanyo ortak menfaatleri doğrultusunda iş ortaklığı yaptıklarını açıkladı. Düzenlenen basın toplantısında, daha önce ürünlerinin dağıtımı ve sunumu konusunda endişeleri bulunan Sanyo güvenebileceği bir dağıtıcı bulduğuna, Bosch da eksik olan ürün gamını tamamladığı için memnun olduklarını bildirdi.

Toplantıda ilk olarak söz alan Sanyo Electric Ortadoğu, Afrika ve Avrupa Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Takashi Hirao, Sanyo'nun dünya çapında yaptıklarından söz etti. Enerji, elektronik ve ekoloji alanında faaliyetler yürüttüğünü belirtti. Sanyo'nun en büyük tekrar şarj edilebilen pil üreticisi olduğunu vurgulayan Hirao, Türkiye'de Bosch ile elektronik alanında ortaklık yapacaklarını ifade etti. Konuşmasında karbon salınımı konusundan söz eden Hirao, hibrit piller ve güneş enerji panellerinin dünyadaki endişeyi azaltabileceğini anlattı.

Ardından mikrofon başına geçen BSH Ev Aletleri Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ronald Grünberg, "Sanyo ile ortaklığımızda sadece kâr amacı ön planda değildi. Tabi ki kâr elde etmek isteriz ancak buradaki esas amacımız bayilerimizin ürün gamını tamamlamaktı. Ayrıca Sanyo'nun dünya çapında yürüttüğü çevre duyarlılığı ve enerji konuları ortak noktamız oldu" diyerek ortaklığın temelini açıkladı. Grünberg, Bosch olarak geçen yıl meydana gelen krize rağmen yüzde 3 büyüdüklerini, yeni yılın ilk altı ayını istedikleri gibi geçirmeleri sonucunda, yine yüzde 2 ya da 3 oranında büyüyebileceklerini aktardı.

Anlaşma ile LCD, Plazma ve yakında LED TV'ler Bosch mağazalarında yer alacak. Böylece Sanyo Türkiye televizyon piyasasına ilk kez girecek. Konuyla ilgili sorumuza Takashi Hirao, Amerika'da ilk 5 üreticiden biri olduklarını, Türkiye'de de doğru dağıtıcıyı buldukları için aynı başarıyı elde edebileceklerini düşündüğünü ifade etti.

Televizyonlar dışında dual kameralar, fotoğraf makineleri, hava temizleyicileri 24 Mayıs'tan itibaren Bosch mağazalarında yer alacak.

YORUMLAR
HASAN HÜSEYİN ARSLAN 05 EYLÜL 2013 / 10:47 0 0
1983 yılında Suudi Arabistan Mekke den bir SONYO Vantilatör aldım hala kullanıyorum ve hala mükemmel hatta şuanki teknoloji den üstün özellik ve sağlamlığı tartışılmaz bu vesiyle SANYO ya aracılığınız ile çok teşekkür ederim ayrıca ortaklığınızı kutlarım tam isabet olmuş.
oğuz 05 EKİM 2012 / 22:24 0 0
Sanyo marka fotğraf makinem var bunun bataryası arızanlandı.Şarj olmuyor bu bataryayaı nerde bulurum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun