Genel 24 AĞUSTOS 2010 / 06:03

SanDisk iSSD'nin kendisi küçük, marifeti büyük

SanDisk, pul büyüklüğündeki 4 GB'lık katı hal sürücüsünü piyasaya sürüyor.

SanDisk, pul büyüklüğündeki 4 GB'lık katı hal sürücüsünü piyasaya sürüyor.


SanDisk, Solid State Disk kategorisi kapsamında, bir posta pulundan daha küçük ancak hayli yüksek kapasiteye sahip olan ilk ürününü duyurdu. SanDisk bütünleşik SSD, tablet bilgisayarlar ve ince dizüstü bilgisayarlar gibi hızla büyümekte olan taşınabilir cihazlar için tasarlandı.

SanDisk iSSD, herhangi bir anakarta lehimlenebilen küçük BGA (Ball Grid Array) paketiyle sanayi standardı SATA arayüzünü destekliyor. Böylece diskin gelişmiş işletim sistemleri için uygun olması sağlanıyor. SanDisk iSSD, 160MB/sn seri okuma ve 100MB/sn seri yazma hızlarında performans sunuyor. 16mm x 20 mm x 1.85 mm boyutlarında ve bir gramdan daha hafif olan disk, BGA faktörü ve SATA ara yüzü kullanıyor ve belli başlı tüm işletim sistemleri ile uyumlu halde çalışıyor.

SanDisk iSSD 4 GB’den 64 GB’ye kadar geniş kapasite seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun