Genel 03 HAZİRAN 2009 / 06:20

SanDisk'den hızlı netbook SSD'leri

SanDisk, Taipei'de düzenlenen Computex fuarında, netbooklar için ürettiği iki yeni katı hal sürücüsünün (SSD) tanıtımını yaptı.

SanDisk, Taipei'de düzenlenen Computex fuarında, netbooklar için ürettiği iki yeni katı hal sürücüsünün (SSD) tanıtımını yaptı.


SanDisk yeni SSD'lerinin, tipik bir netbook sabit disk sürücüsünden iki kat hızlı olduğunu söylüyor. Yeni SSD'lerin mevcut netbooklardan dokuz kat yüksek rastgele okuma/yazma oranına sahip olduğu belirtiliyor. SSD'ler tampon bellekteki verileri tutmak için alışılmış yöntemi kullanıyor, yani tampon bellekteki verileri boşaltmak için SSD'ye erişimin olmadığı bir anı bekliyor. Bu metod, normalde DRAM tampon bellek kullanıyor. Ancak SanDisk, yeni pSSD P2 ve Pssd s2 sürücülerinin "nCache" adı verilen yeni bir teknoloji kullanıdığını açıkladı. nCache, DRAM yerine, kalıcı NAND flaş hafıza kullanıyor. Böylece, veriler sürücüye işlenmeden önce daha etkili bir şekilde depolanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun