Genel 24 EYLÜL 2008 / 07:27

Sanal uygulamalara gerçek güvenlik

Check Point, sanal ortamların güvenliklerinin merkezi olarak tek bir arayüzden yönetimine imkân veren VPN-1 VE ile güvenlik yönetimi maliyetlerini düşürüyor.

Check Point, sanal ortamların güvenliklerinin merkezi olarak tek bir arayüzden yönetimine imkân veren VPN-1 VE ile güvenlik yönetimi maliyetlerini düşürüyor.

Bilgi güvenliği odaklı çalışan Check Point, sanal uygulamalar için Fortune 500 şirketlerinin kurumsal ağlarını ve veri merkezlerini koruyan Check Point güvenliği sağlayan VPN-1 Virtual Edition (VE) çözümünü pazara sunduğunu duyurdu. Bu gelişme Check Point’e, hem fiziksel hem de sanal uygulamalar için birleşik güvenlik yönetimi sağlayan tek üretici olma ünvanını kazandırıyor.Check Point VPN-1 VE, sanal uygulamaları ve güvenliklerini, sanki fiziksel olarak ayrı sunucular üzerindeymiş gibi birbirlerinden ayırıyor. VPN-1 VE ayrıca kurumların mevcut Check Point güvenlik altyapılarına da tamamen entegre olduğundan, tüm Check Point donanım ve yazılımlarına ek olarak sanal ortamların güvenliklerinin de merkezi olarak tek bir arayüzden yönetimine imkân sağlıyor ve böylece güvenlik yönetimi ile ilgili yükleri ve maliyetleri azaltıyor.Kolay ve en uygun kurulumu sağlamak üzere VMware ESX ve ESXi ortamları için özelleştirilmiş ön-ayarlı çözüm ile sanal ortamların güvenliğini sağlayan VPN-1 VE, sanal ortamlar dahil olmak üzere tüm güvenlik altyapısı için merkezi loglama sayesinde, denetim, uyumluluk ve risk yönetimini güçlendiriyor.www.checkpoint.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun