Genel 23 ARALIK 2009 / 09:52

Sanal dünya tasarımcısı Metaplace kapanıyor

Kullanıcılarına web tabanlı bir sanal dünya yaratmalarını sağlayan Metaplace, kapılarını kapatacağını duyurdu.

Kullanıcılarına web tabanlı bir sanal dünya yaratmalarını sağlayan Metaplace, kapılarını kapatacağını duyurdu.


 

E-posta ile yapılan bildiride, efsane oyun tasarımcısı Raph Koster tarafından kurulan şirket yeni yılda kapanacağını duyurdu.

E-postada, "Bugün Metaplace topluluğu ile talihsiz bir haber paylaşacağız. Servisimizi akşam saati ile 11:59'da 1 Ocak 2010 tarihinde kapatıyoruz. Pasifik saatiyle gece yarısı 1 Ocak'ta hoşçakalın partisi veriyor olacağız" yazıyordu.

Gelen postada ise dikkat çeken sözler şunlardı:"Son yıllarda Metaplace'de, siteye giren her hangi birinin kendi sanal dünyasını yaratması konusunda açık bir platform yaratmak için çok çalıştık. Maalesef, son birkaç ayda Metaplace bir tüketici servisi olarak şirketimiz için stratejik bir değişim gerektirerek yeteri kadar ilgi kazanamıyordu."

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun