Genel 23 AĞUSTOS 2009 / 07:30

San Francisco'da otobüs durakları Wi-Fi noktası oluyor

San Francisco belediyesi, elektrik üretecek ve internet noktası olarak çalışacak otobüs durakları kuruyor.

San Francisco belediyesi, elektrik üretecek ve internet noktası olarak çalışacak otobüs durakları kuruyor.


ABD'nin San Francisco şehrinin belediyesi, güneş enerjisiyle çalışan ve kablosuz internet bağlantı noktası olarak hizmet verecek otobüs durakları oluşturacak.

Bu durakların çatısına güneş enerjisi elde etmek için güneş panel yerleştirilecek. Yeni nesil otobüs durağı, aynı zamanda internet erişimi de sağlayacak ve güneş enerjisinden dolayı bu hizmeti enerji kesilmeksizin gerçekleştirecek. Duraklarda internet erişimi olacağı için kiosk yerleştirilerek interaktif hale de getirilebilecek.Belediye, 2013 yılına kadar tanesi 30 bin dolar olan otobüs duraklarından ilk etapta 360 tanesini, şehrin farklı yerlerine yerleştirecek. Bu duraklar yılda 43 bin watt elektrik üretmiş olacak. Led ampullerle aydınlatılacak duraklar, saatte 336 watt tüketen florasan ampuller yerine sadece 74,4 watt elektrik tüketimi de sağlayacak.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun