Genel 09 ARALIK 2010 / 08:34

Samsung yeni tablet için kolları sıvadı

1 milyon Galaxy Tab sattığını iddia eden Samsung, yeni tablet için hazırlıklara başladı bile.

1 milyon Galaxy Tab sattığını iddia eden Samsung, yeni tablet için hazırlıklara başladı bile.


Samsung’un 2011 yılında tablet kategorisinde yeni ürünler geliştirmeye odaklanacağı az çok belliydi. Şirket Galaxy Tab’in üzerinden çok kısa bir süre sonra bu alanda adımlarını hızlandırdı ve yeni bir tablet daha geliştirdi.

Gloria Tab ismiyle piyasaya çıkacak olan tabletin, Galaxy Tab’den farklı olarak 10,1 inç ekrana ve kaygan QWERTY klavyeye sahip olacağı belirtiliyor. İddialara göre Windows 7 işletim sistemi ve Intel Oak Trail işlemciyle çalışacak olan Gloria, bir “netbook-tablet” fikrinden yola çıkılarak oluşturulmuş.

Resimde görülen Gloria Tab modeli internet ortamında dolaşan bir tasarım aslında. Modelin asıl tasarımına dair henüz bir görüntü yok.

Gloria Tab hakkında bilgiler bunlarla sınırlı olup, tabletin Mart ya da Nisan ayında piyasada olacağı söyleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun