Genel 31 AĞUSTOS 2010 / 12:34

Samsung yaza rengarenk sabit disklerle veda ediyor

Harici sabit disk SuperSpeed USB 3.0 arayüzlü S2 Portable 3.0, Samsung’un yeni gözdesi olacak.

Harici sabit disk SuperSpeed USB 3.0 arayüzlü S2 Portable 3.0, Samsung’un yeni gözdesi olacak.


Samsung’un yeni sabit diski S2 Portable, hem özellikleri hem de renkleri ile konuşulmayı hak ediyor. Yeni 2.5-inç S2 Portable 3.0 HDD, daha önceki sürümlerinden farklı olarak SuperSpeed USB 3.0 arayüzü ve 7200RPM devir hızıyla ön plana çıkıyor.

Samsung Türkiye BT Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep, yeni ürün ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Dijital içerikler standart çözünürlüklerden HD ve 3 boyutlu içeriklere dönüştükçe biz de özellikle bilgi teknolojileri ile ilgilenen tüketicilerden yüksek performanslı harici sabit disk talepleri alıyoruz. Yeni S2 Portable 3.0, sunduğu performansın yanı sıra enerji tüketimini de azaltarak beklentileri karşılayabilecek kapasitede.”

SuperSpeed USB 3.0’ın arayüzü, saniyede maksimum 5 gigabit (Gbps) transfer hızı ile saniyede 480 megabits hız sunan USB 2.0’a göre daha hızlı. Buna ek olarak, 7200RPM devir hızı yüksek performans sağlarken düşük titreşimli Dynamic Balancing teknolojisi, sessiz çalışmayı sağlayan SilentSeek ve NoiseGuard teknolojilerine de sahip.

Bunlara ek olarak, yeni diskler yerleşik USB teknolojisi ile daha az yer kaplıyor. Yeni Samsung sabit diskte yüklü halde Samsung Auto Backup, SecretZone ve SafetyKey adlı şifreleme ve şifre koruma yazılımları da yüklü halde bulunuyor.

Samsung S2 Portable 3.0’ın 320GB ve 640GB kapasiteli sürümleri de bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun